Tekstiilimarkeritest

Mul on hea meel teatada, et Whiteparrot pakub nüüd Edding 4600 tekstiilimarkereid. Esialgse värvivaliku leiad siit. Peagi jõuavad meie lattu ka kahe erineva otsaga markerid ja valida saab siis juba 20 erineva tooni hulgast. 

Olen viimasel ajal mitmeid erinevaid tekstiilimarkereid katsetanud ja mõtlesin, et jagan oma tähelepanekuid ka teiega. 

Minu kõige lemmikum marker hetkel on Javana Artmarker Brush. Selle pintsel-otsik teeb kasutamise hästi mugavaks ja võimaldab peeneid jooni tõmmata. Javana tooted on küll veidi kallimad, kuid väga kvaliteetsed ja kestavad kaua. Javana markereid saab Kunst ja Hobi Galerii poodidest.

Hiljuti Tallinnas käies sattusin Karnaluksi ja ostsin sealt prooviks mõned markerid. Märkasin neid tänu huvitavale värvivalikule ja ei pidanud pettuma— markereid oli mugav kasutada ja toonid jäid ilusad.
Tekstiilimarkereid võid leida ka Skizze kauplustest, Snittyst, Apollost ja väga paljudest erinevatest veebipoodidest. 

Tekstiilimarkerite kasutamisel tasub silmas pidada, et värv võib imbuda läbi kanga ja papp või paber tuleb alla panna. Kuigi üldiselt toimivad tekstiilimarkerid nagu vildikad, võib erinev surve/vajutus anda erinevaid tulemusi, seega tuleks erinevaid võimalusi alustuseks proovitükil katsetada. 
Markereid soovitatakse hoiustada horisontaalselt ja kindlasti suletud korgiga. 

Pärast värvimist tuleb kangast triikida, et värvid kinnituks ja pesukindlaks muutuks. Triikida võib läbi küpsetuspaberi või õhukese puuvillase kanga kõige kuumema programmiga. Värvitud asju saab pesta 40-60°C juures.

Lustakat värvimist!

Liis

Lisa kommentaar

Email again:
UA-119159359-1